Pokazy fizyczno-chemiczne

Utworzono dnia 12.02.2024

Pokazy fizyczno-chemiczne w naszej szkole

Dnia 26 stycznia w naszej szkole odbyły się pokazy fizyczno-chemiczne przeprowadzone przez chętnych uczniów z klasy VII pod okiem nauczyciela pani Jadwigi Lisiczki. Eksperymenty zostały przedstawione w ramach realizacji projektu „Projektanci edukacji” pt. „Magicznie i naukowo” i były skierowane głównie do uczniów klas młodszych  0 - 3. Pokazane doświadczenia miały na celu uświadomić młodszym uczniom, że fizyka i chemia jest wszędzie, nawet w naszej kuchni. Uczniowie pokazali szereg doświadczeń wykorzystując przy tym proste przedmioty i substancje użytku codziennego. Młodsze dzieci z zaciekawieniem obserwowały całą lekcję o otaczającym nas świecie oraz bardzo chętnie i trafnie odpowiadały na zadawane pytania. Było dużo zabawy, śmiechu i radości z odgadnięcia fizycznej zagadki, z którą uczniowie poradzili sobie świetnie.

Dzieci od najmłodszych lat są ciekawe świata, dlatego też nauka przez doświadczalną zabawę pozwoliła im lepiej zrozumieć prawa i zjawiska nim rządzące. Była to lekcja, która pozwoliła poszerzyć uczniom swoją wiedzę na temat fizyki i chemii oraz miło i pożytecznie spędzić czas.