Ósmoklasiści z wizytą w szkołach ponadpodstawowych

Utworzono dnia 08.03.2024

Ósmoklasiści z wizytą w szkołach ponadpodstawowych

Przed naszymi ósmoklasistami ważne decyzje związane z wyborem nowej szkoły, dlatego też w dniu 29.02.2024 r. uczniowie klas 8a i 8b wzięli udział w Biłgoraju w dniach otwartych organizowanych przez Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej i Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących przy ulicy Przemysłowej.  Uczniowie z dużym zainteresowaniem uczestniczyli w przygotowanych zajęciach.

W RCEZ naszymi przewodnikami po szkole byli uczniowie tegoż technikum, którzy sprawnie oprowadzali nas po poszczególnych częściach budynku szkoły. Dużym zainteresowaniem wśród uczniów cieszyły się pracownie mechatroniki, technikum samochodowego i informatyki.

Podczas pobytu w ZSZiO uczniowie zostali podzieleni na grupy i brali udział w warsztatach gastronomicznych, fryzjerskich oraz spawalniczych.

Głównym celem wyjazdu było zapoznanie się z ofertą edukacyjną szkół ponadpodstawowych, udział w warsztatach z zakresu preorientacji zawodowej o różnorodnej tematyce, poznanie charakteru szkół i panującej w nich atmosfery.

W dniu 19.12.2023 r. uczniowie klas ósmych odwiedzili Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Różańcu. Tam mogli spróbować swoich sił za kierownicą samochodu lub traktoru, brali udział w warsztatach gastronomicznych, zapoznali się z poszczególnymi pracowniami i budynkiem internatu. Pobyt przebiegał w miłej i przyjaznej atmosferze.

W poprzednim miesiącu: 1928