Kulig w Bukowinie

Utworzono dnia 02.02.2024

My się zimy nie boimy i wspaniale się bawimy! - niezapomniany kulig uczniów z kl. VI
i VII  zorganizowany przez Agroturystykę Wiejską „Kary Mustang” w Bukowinie.

Białe pola, białe lasy

toną w białym śnie.

Pędzą konie, sanki dzwonią

Kulig drogą mknie.

Dnia 17.01.2024 r. uczniowie z klasy VI i VII wraz z opiekunami - panią Bogumiłą Rymarz, panią Bożeną Kaziród oraz panem Henrykiem Kozyrą – wyruszyły na wspaniałą zimową wyprawę do gospodarstwa agroturystycznego „Kary Mustang” w Bukowinie.
          Tam czekały na nas sanie zaprzęgnięte w konie wraz z woźnicami. Wzięliśmy udział w jednej z największych zimowych atrakcji - wyczekiwanym przez wszystkich kuligu. Podziwialiśmy piękne bukowiańskie krajobrazy przyozdobione białym puchem, lśniące i iskrzące mrozem pola oraz ośnieżone drzewa. Przepiękna zimowa sceneria, pęd sań, rżenie koni, gwar i śpiew dostarczyły nam niezapomnianych wrażeń i emocji. Wielu uczniów pierwszy raz w życiu uczestniczyło w wyprawie przez pola i leśne drogi saniami zaprzężonymi w konie. Po leśnej przejażdżce skupiliśmy się przy ognisku. Z apetytem zjedliśmy pieczone kiełbaski i rozgrzaliśmy się, pijąc aromatyczną herbatkę. Następnie przyszedł czas na zimowe integracyjne zabawy na białej polanie. Zjeżdżanie z górki, bitwy na śnieżki, sportowe rywalizacje i zabawy, które dostarczyły wszystkim uczestnikom wyjazdu wiele radości. Mieliśmy także okazję podziwiać przepiękne konie biegające po śniegu z miejscowej stadniny. Kulig, aktywność fizyczna na świeżym powietrzu, obcowanie z przyrodą i zwierzętami wzmocniły więzi między uczniami. Wspaniała pogoda, dużo śniegu, niesamowita przygoda i zabawa, a przede wszystkim wspaniałe towarzystwo, radość ze wspólnego bycia razem sprawiły, że było po prostu - WSPANIALE.
          Dzień ten z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci. Uczniowie wraz z wychowawcami bardzo serdecznie dziękują za gościnność właścicielom „Karego Mustanga”. Mamy nadzieję, że nie był to ostatni wyjazd, bo okazuje się, że zima to przepiękna pora roku, a my się zimy nie boimy i wspaniale się bawimy.