Konkurs na Ozdobę Bożonarodzeniową

Utworzono dnia 09.01.2024

Najpiękniejsza Ozdoba Bożonarodzeniowa

Dnia 22 grudnia 2023 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Księżpolu Pani Dyrektor Iwona Krupczak wręczyła zwycięzcom konkursu na najpiękniejszą ,,Ozdobę Bożonarodzeniową” dyplomy i nagrody. Celem konkursu było kultywowanie tradycji świąt Bożego Narodzenia, rozwijanie wyobraźni i zdolności manualnych dzieci poprzez poszukiwanie różnorodnych rozwiązań plastycznych oraz stworzenie uczniom możliwości prezentacji własnych dokonań twórczych.

W konkursie wzięło udział 59 osób. Uczniowie wykazali się dużą pomysłowością oraz starannością w wykonaniu swoich ozdób. Nie zabrakło choinek z szyszek, stroików świątecznych, aniołków, szopek bożonarodzeniowych, różnego rodzaju bombek i wielu innych ozdób.

Komisja konkursowa oceniła prace w dwóch kategoriach wiekowych.

Kategoria I - oddział przedszkolny, klasy I-III:

I miejsce - Zuzanna Kowalska - kl. II

II miejsce - Anna Duma - kl. III

III miejsce - Zuzanna Wróbel - kl. II

wyróżnienie - Filip Górski - kl. II

wyróżnienie - Lena Kowal - kl. III

wyróżnienie - Wiktor Stańczyk - kl. II

Kategoria II - klasy IV-VIII:

I miejsce - Lena Żerebiec - kl. V

II miejsce - Szymon Bednarz - kl. VII

III miejsce - Kacper Schab - kl. VI

wyróżnienie - Mateusz Bieg - kl. VIIIa

wyróżnienie - Paweł Mostowski - kl. IVb

wyróżnienie - Weronika Skrzypa - kl. VIIIa

Prace konkursowe zostały zaprezentowane na korytarzu szkolnym. W dnach 18 – 19 grudnia 2023 roku został zorganizowany Świąteczny Kiermasz Bożonarodzeniowy. Była to doskonała okazja dla uczniów, nauczycieli i rodziców do zakupu oryginalnego prezentu dla bliskich. Uzyskane w ten sposób środki zostały przekazane Szkolnemu Kołu ,,Caritas”.

Wszystkim naszym uczniom gratulujemy i czekamy na równie wspaniałe prace w przyszłym roku.