Utworzono dnia 16.01.2024

JASEŁKA

Święta Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy, pełen magii i radości. To także czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwsi, milsi i zapominają o wszelkich sporach i waśniach.

Radość narodzin w naszej szkole przeżywaliśmy 21 grudnia br. za przyczyną uczniów należących do koła teatralnego, którzy wcielili się w postacie biblijne i zaprezentowali przedstawienie jasełkowe. W spotkaniu uczestniczyli: Wójt Gminy Pan Jarosław Piskorski, ks. Marian Drążek, ks. Krzysztof Giera, Dyrektor szkoły Pani Iwona Krupczak, grono pedagogiczne oraz  uczniowie.

Na wstępie wszystkich zebranych przywitały dziewczynki przebrane za aniołki układem tanecznym do utworu „Jest taki dzień…”. Następnie młodzi artyści odegrali scenę przedstawiającą tradycyjną polską rodzinę przygotowującą się do kolacji wigilijnej, gdzie przywołane zostały tradycje i zwyczaje świąteczne. Kulminacyjna scena przedstawiająca narodziny Jezusa i witających go gości uświadomiła zebranym, że Święta Bożego Narodzenia są już blisko. Byli św. Józef, Maryja, trzej królowie, aniołowie, pastuszkowie i współczesna rodzina. Przepiękne dekoracje oraz zawarte w programie artystycznym treści religijne przeplatane kolędami i pastorałkami w wykonaniu chóru „Tęcza” wytworzyły niepowtarzalny nastrój.

Na zakończenie życzenia świąteczne do społeczności szkolnej skierowali: Wójt Gminy Księżpol Jarosław Piskorski i Pani Dyrektor Iwona Krupczak. Dopełnieniem uroczystości było dzielenie się opłatkiem i śpiewanie kolęd.