Wyprawa do Doboszówki

Utworzono dnia 11.04.2024

Wyprawa do Doboszówki

Dzieci z oddziału przedszkolnego oraz  uczniowie klas I-III  świętowali Pierwszy Dzień Wiosny w osadzie leśnej Doboszówce. Brali udział w warsztatach tematycznie związanych z wiosennymi świętami wielkanocnymi. Z ogromnym zaangażowaniem robiły wielkanocne, wielobarwne palmy. Tworzyły z siana króliczki, które następnie były ozdabiane wg własnych pomysłów. Dzieci obejrzały prezentację na temat zwyczajów i tradycji związanych ze świętami wielkanocnymi.  Wyrabiały ciasto, wycinały ciasteczka wykorzystując foremki w  kształcie np. króliczków, jajek, kwiatów… Upieczone ciasteczka były później dekorowane lukrem, rodzynkami i różnymi kolorowymi posypkami. Dzieci  miały możliwość poznania przepisu na babkę wielkanocną oraz ucierania tego ciasta. Po takiej różnorodności działań przyszła pora na obiad, który został szybko i ze smakiem zjedzony. Kolejnym punktem wycieczki było wyjście w teren i poszukiwanie wielkanocnych jajek, które ukrył zajączek. Z  wielką determinacją trwały poszukiwania, które zakończyły się sukcesem. Znaleziono wszystkie czekoladowe jajeczka, a w nagrodę zjedzono je ze smakiem. Następnie odwiedziliśmy  mini zoo. Oglądaliśmy  i karmiliśmy: alpaki, króliki, owce, kozy, ptaki domowe i ozdobne. Baran Kuba patrzył na wszystkich z powagą, a koza Stasia czekała na marchewki.

To była wspaniała wyprawa i pobyt w Doboszówce.

W poprzednim miesiącu: 1928